Компанія Intel має намір дозволити антивірусним програмам використовувати ресурси її вбудованого в процесор графічного ядра для сканування можливих шкідливих атак. Ця зміна дозволить підвищити продуктивність і збільшити тривалість автономної роботи на деяких системах.

У компанії Intel пояснюють, що з функцією Accelerated Memory Scanning антивірусне сканування здійснюється силами інтегрованого графічного ядра, що дозволяє поліпшити сканування і знизити вплив цього процесу на продуктивність і енергоспоживання. За даними результатів попередніх тестів, в такому режимі знижується використання ресурсів процесора з 20% до всього 2%.

Технологія Intel Threat Detection Technology буде доступною для процесорів 6-, 7 — і 8-го поколінь, що дозволить власникам великої кількості систем відчути переваги від перенесення антивірусного сканування на GPU. Intel співпрацює з Microsoft, щоб забезпечити підтримку нових можливостей на рівні. В результаті, вже в цьому місяці будуть реалізовані відповідні зміни в Windows Defender Advanced Security Threat (ATP). Також Intel співпрацює і з іншими розробниками антивірусного програмного забезпечення для впровадження нових функціональних можливостей в їх продукти.

Минулого місяця Intel заявила, що вона займається зміна архітектури своїх процесорів, щоб захистити їх від майбутніх атак, схожих на Spectre. Тепер же компанія поділилася деякими подробицями на цей рахунок. Intel Security Essentials забезпечує безпечне завантаження і апаратну захист програм від атак такого роду. Ці зміни реалізовані безпосередньо в структурі чіпа і розроблені таким чином, щоб мінімізувати негативний вплив на продуктивність.

Джерело: The Verge