Intel Core m3-8114Y — первый сверхэнергоэффективный процессор Cannon Lake-Y

Тільки вчора ми розповідали про першому 10-нанометровому процесорі Intel Core i3-8121U, як сьогодні стало відомо про ще однієї моделі на архітектурі Cannon Lake. Мова про CPU Intel Core m3-8114Y. Про офіційному анонсі поки мова не йде, чіп був помічений в базі даних тестового пакету 3DMark. Ймовірно, це перший представник найбільш енергоефективної серії Y сімейства процесорів Intel Cannon Lake. Нагадаємо, чіпи серії Y призначені для планшетів і гібридних найтонших ноутбуків.

Новий процесор був помічений у складі тестової платформи Intel Cannon Lake-Y LPDDR4 RVP (Reference Validation Platform), назва якої недвозначно вказує на одну з головних особливостей майбутньої новинки – підтримку нової пам’яті LPDDR4, якої немає у актуальних моделей Kaby Lake-Y.

CPU Intel Core m3-8114Y має два фізичні ядра і може виконувати до чотирьох потоків команд одночасно. Базова частота, згідно з даними тесту, складе 1,5 ГГц, що є рекордом для процесорів цього класу з TDP 4,5 Вт. Максимальна частота Turbo Boost при завантаженні одного ядра не вказується, але очікується значення не нижче 3 ГГц.

Ще одна важлива деталь – на відміну від Intel Core i3-8121U модель Core m3-8114Y оснащується інтегрованим графічним ядром UHD Graphics.

Звичайно, для остаточних висновків нам ще треба поглянути на результати тестів продуктивності Core m3-8114Y, але зараз запитань до нього немає, чого не скажеш про Core i3-8121U.

Очікується, що перші пристрої з використанням цього чіпа ми побачимо вже на прийдешній виставці Computex 2018, яка пройде з 5 по 9 червня в Тайбеї.

Залишається додати, що дебют чотирьохядерних моделей Intel серії Y очікується лише в наступному, дев’ятому поколінні Ice Lake. Також Ice Lake повинні принести в серію Y підтримку більш швидкої пам’яті LPDDR4-3733.

Джерело: overclock3d