Компанія Intel анонсувала випуск мобільного процесора Core i9, який відноситься до восьмого покоління чіпів Core. Він орієнтований на застосування в складі високопродуктивних ігрових ноутбуків і робочих станцій.

Це перший процесор Core i9 в рамках лінійки мобільних чіпів Intel. Він виготовляється за нормами покращеного 14-нанометрового технологічного процесу (14 нм ++) на базі архітектури Coffee Lake. Чіп Core i9-8950HK вперше в рамках мобільної лінійки Intel містить 6 обчислювальних ядер і завдяки підтримці HyperThreading забезпечує можливість виконання 12 потоків інструкцій одночасно.

Чіп спочатку розблоковано і підтримує можливість розгону. Базова частота складає 2,9 ГГц, а частота в режимі Turbo може досягати 4,8 ГГц. Нова функція Thermal Velocity Boost (TVB) дозволяє автоматично підвищувати робочу частоту на 200 МГц, якщо температура чіпа є досить низькою. При цьому показник TDP заявлений на рівні 45 Вт. Новий процесор має 12 МБ кеш-пам’яті третього рівня, підтримує можливість установки двоканальної оперативної пам’яті DDR4-2666 і пам’яті Intel Optane.

Як і належить нового флагманського процесору новинка забезпечує істотний приріст продуктивності в порівнянні з чіпами попереднього покоління. За даними результатів внутрішніх тестів Intel, процесор Core i9-8950HK при порівнянні з Core i7 7-го покоління (у системах з аналогічними відеокартами) дозволяє досягти загального приросту продуктивності на 29%, приросту показника FPS в іграх – на 41%, при запуску гри з одночасним записом і трансляцією – на 32%, при створенні контенту (редагуванні відео в дозволі 4K) – на 59%.

Крім топового процесора Core i9-8950HK компанія Intel також анонсувала і ряд інших нових мобільних чіпів Core 8-го покоління для продуктивних і масових ноутбуком. Їх докладні технічні характеристики представлені в таблицях.

На додаток до мобільних процесорів також був представлений набір системної логіки Intel 300 Series. У ньому реалізована підтримка бездротового зв’язку стандарту Gigabit Wi-Fi, який забезпечує 2-кратний приріст швидкості передачі даних у порівнянні зі стандартом 2×2 802.11 AC 80 МГц (867 Мбіт/с).

Партнери Intel представлять власні продукти на базі нових мобільних процесорів 8-го покоління вже незабаром.

Джерело: itc.ua