У рамках проходить на цьому тижні конференції IBM Think 2018, присвяченій передових розробок у різних областях, компанія IBM показала, за її словами, найменший у світі комп’ютер. Першим розробку IBM помітило видання Mashable.

Пристрій, який поки ще не одержала власної назви, має розміри всього 1х1 мм Фото вище, на якому розробка зображена поряд з кристалами солі, дозволяє краще всього візуально оцінити її розміри. Також повідомляється, що витрати на випуск одного такого нано-ПК не перевищують і 10 центів США.

Насправді пристрій на заголовному зображенні – це система з окремих 64 материнських плат, у кожній з яких встановлено по два мікрочіпа.

Для порівняння, попередній рекордсмен за ступенем деталізації – комп’ютер Michigan Micro Mote – мав у поперечнику цілих 2 мм.

З технічної точки зору розробка є повноцінним ПК з процесором, що складається з декількох сотень тисяч транзисторів», пам’яттю SRAM, фотовольтаїчної осередком, забезпечує харчування і комунікаційним блоком на підставі світлодіода і фотодетектора для зв’язку із зовнішнім світом.

За словами IBM, за рівнем продуктивності її нано-ПК зіставимо з x86-сумісними процесорами з 90-их. Тобто, його продуктивність приблизно відповідає мінімальному рівню, який потрібен для оригінальної гри Doom (у файлі readme.txt до Doom у списку мінімальних системних вимог згадувався процесор Intel 386 і 4 МБАЙТ ОЗП).

Що ж стосується завдань, реальне застосування цього чіпа лежить в площинах організації постачання та управління логістикою, а також забезпечення захисту від підробок за допомогою технології Blockchain. Згідно бачення самої компанії, цей чіп – один з безлічі «криптографічних якорів», над якими зараз працює IBM і які в майбутньому будуть захищати продукти від підроблення.

Джерело: Mashable і The Verge