На галузевому саміті IEEE з питань майбутнього обчислювальних технологій у Вашингтоні IBM оголосила про розробку квантового комп’ютера, здатного обробляти 50 кубітів. Це найбільший і потужний квантовий комп’ютер з коли-небудь створених.

Крім 50-кубитовой машини, IBM також представила 20-кубитную квантову обчислювальну систему, доступну стороннім користувачам через хмарну обчислювальну платформу.

Інженерам IBM вдалося зберігати квантовий стан для обох систем протягом 90 мікросекунд. Здається, що це недовго, проте, для галузі, де однією з найбільших проблем є підтримання життя кубітів, — це рекорд.

50-кубитная машина може виконувати надзвичайно складні обчислювальні задачі, але як і всі сучасні квантові комп’ютери, 50-і 20-кубіт-системи IBM як і раніше потребують високоспеціалізованих умов для роботи. Крім того, IBM ще не розкрила всіх деталей своєї нової машини — збільшення числа кубітів не обов’язково позначається на збільшенні обчислювальної продуктивності, вважають експерти.

 

Очікується також, що IBM скоро оголосить про оновлення свого програмного забезпечення для хмарних обчислень. Втім, компанія не єдина, хто бере участь в гонці за створення робочих квантових комп’ютерів. Microsoft, Google і Intel також ведуть розробку власних квантових обчислювальних систем.

Джерело: hi-tech.mail.ru