Якщо вам набридло самостійно відкривати і закривати кришку ноутбука, а також постійно регулювати кут нахилу екрана, то ви напевно оціните патент Google на ноутбук з «моторизованим» дисплейним блоком, який спобен виконувати ці операції без участі користувача.

Если вам надоело самостоятельно открывать и закрывать крышку ноутбука, а также постоянно регулировать угол наклона экрана, то вы наверняка оцените патент Google на ноутбук с “моторизованным” дисплейным блоком, который спобен выполнять данные операции без участия пользователя.  Патент описывает “ноутбук с моторозованным позиционированием дисплея”, который автоматически приподнимает крышку и устанавливает ее в рабочее положение, стоит владельцу дотронуться до края дисплейного блока со встроенными сенсорами. В рабочем режиме в дело вступает камера, которая отслеживает положение головы пользователя для того, чтобы наклонить экран под оптимальным углом относительно его глаз. Таким образом, дисплей сможет самостоятельно подбирать нужное положение, в зависимости от того, придвинулся пользователь поближе или откинулся на спинку кресла.

Патент описує «ноутбук з моторозованным позиціонуванням дисплея», який автоматично піднімає кришку та встановлює її в робоче положення, варто власнику доторкнутися до краю дисплейного блоку з вбудованими сенсорами. У робочому режимі В справу вступає камера, що відслідковує положення голови для того, щоб нахилити екран під оптимальним кутом відносно його очей. Таким чином, дисплей зможе самостійно підбирати потрібне положення, в залежності від того, присунувся користувач ближче або відкинувся на спинку крісла.

Патент описывает “ноутбук с моторозованным позиционированием дисплея”Патент описывает “ноутбук с моторозованным позиционированием дисплея”

Більш того, якщо камера «побачить», що користувач зник з поля зору, то ноутбук автоматично закриє віко, щоб ніхто сторонній не зміг підглянути особисті дані власника. При наступному відкритті потрібно аутентифікація користувача за допомогою системи, аналогічної Face ID в смартфонах Apple – якщо все в порядку, і ноутбук відкрив власник, то система відкриє доступ до робочого столу, а якщо ноутбук спробує відкрити хтось надмірно цікавий, то ноутбук затисне йому пальці і включить сигналізацію просто залишиться в заблокованому стані.

Зазначимо, що на перший погляд система не виглядає особливо корисною – відкривати кришку і нахиляти його під потрібним кутом, це не така вже велика проблема. Однак, якщо врахувати користувачів з обмеженими можливостями або ситуації вдома чи на виробництві, при яких у поьзователя зайняті руки, то «моторизована кришка» вже не виглядає марною примхою для самих ледачих.

Заявка на патент була подана ще в 2013 році, так що не можна виключати, що десь у надрах дослідних лабораторій Google існує робочий прототип такого «роботизованого» ноутбука.

Джерело: Engadget