Як повідомляє ресурс Droid-life з посиланням на перевіреного інформатора, запуску нового музичного сервісу YouTube Remix в цьому році буде передувати закриття однієї з діючих служб Google.

Як нескладно здогадатися, мова про популярному сервісі потокової музики Play Music. Так, ви все правильно зрозуміли, незабаром він повинен припинити свою роботу, щоб звільнити дорогу новому YouTube Remix. Крім того, як повідомляється, до кінця року нинішні користувачі Google Play Music в добровільно-примусовому порядку будуть переведені на нову платформу YouTube Remix.

Нагадаємо, вперше про новий музичний сервіс YouTube Remix, для використання якого потрібна платна підписка, ми дізналися в кінці минулого року. Тоді повідомлялося, що він дозволить YouTube більш ефективно конкурувати з Spotify і Apple Music, запропонує вдосконалену систему рекомендацій поряд з можливістю програвати одночасно аудіокомпозиції і музичні відеоролики. Через кілька тижнів з’явилося повідомлення, що Google і YouTube вдалося домовитися з найбільшими музичними лейблами щодо ліцензування контенту.

Знову про YouTube Remix заговорили в минулому місяці. На конференції SXSW 2018 глава музичного підрозділу YouTube Лайор Коен розповів деякі подробиці про YouTube Remix. Він не розкрив точних термінів запуску служби або цін, але зазначив, що новий сервіс запропонує найкраще з каталогів обох сервісів Google Play Music і YouTube. Також Лайор Коен сказав, що в проект вкладено величезні кошти, а сам сервіс, незважаючи на запізнілий запуск, порадує користувачів.

Нові дані підтверджують все те, що говорив Лайор Коен. В YouTube Remix все зав’язано на рекомендаціях, більш розумних плейлисті і добірці музики в залежності від часу доби, місця розташування та інших чинників. Власне, в Google Play Music ця функціональність з’явилася ще в кінці 2016 року.

Представник YouTube побічно підтвердив закриття Google Play Music, нагадавши, що раніше компанія вже говорила про плани щодо об’єднання YouTube Red і Google Play Music з метою більш точного відповідності потребам користувачів і музикантів. Також в YouTube сказали, що поки для користувачів нічого не змінюється і пообіцяли тримати їх в курсі майбутніх змін.

Поки що немає подробиць про те, як саме буде проходити перехід і закриття Play Music. Відомо лише, що до кінця цього року компанія планує перевести всіх користувачів на новий сервіс. Тобто, ймовірно, найближчим часом користувачі Play Music повинні почати отримувати відповідне повідомлення. Не виключено, що офіційно YouTube Remix представлять вже стартує через два тижні конференції Google I/O 2018.

В цілому закриття Google Play Music бачиться цілком природним кроком, враховуючи, що в іншому випадку він буде перекривати YouTube Remix. Але напевно саме по собі закриття буде сприйнято досить неоднозначно, враховуючи безліч спірних рішень, прийнятих пошуковим гігантом в минулому. До того ж, поки що про YouTube Remix відомо надто мало, щоб зрозуміти «перемога» це, чи «зрада».

Джерело: droid-life