Мобільні пристрої під управлінням ОС Android поставляються, як правило, з пакетом GApps — передвстановленими додатками для доступу в цифровий магазин Google Play і хмарне сховище Google Диск, швидкого звернення до поштового клієнта Gmail та іншим цифровим послуг. Однак керівництво Google має намір переглянути поточну політику щодо використання фірмових сервісів, посиливши правила для не пройшли сертифікацію пристроїв. До даної категорії відноситься, як правило, недорогий мобільний продукція від китайських виробників третього ешелону.

Якщо смартфон не пройшов сертифікацію і при цьому версія його прошивки була підготовлена після 16 березня 2018 року, то даний гаджет позбудеться доступу до Google Play і всі інші просувні Google через власну мобільну платформу сервіси. Такі смартфони не зможуть успішно завершити процедуру авторизації при запуску цифрового магазина. Кожна спроба встановити з’єднання буде супроводжуватися відмовою з виведенням на екран роз’яснює причину повідомлення.

Тим не менш, завчасно власникам несертифікованих смартфонів панікувати не варто. У Google передбачать механізм ручної реєстрації за умови наявності кастомних прошивки. Також реєстрацію будуть підтримувати смартфони з розблокованим завантажувачем. В крайньому випадку подібну перевірку завжди можна буде обійти з використанням спеціального софту, який зможе при авторизації надавати системі правильний номер.

Джерело:Android Police