Google выпустила облегченную версию голосового ассистента Assistant

У минулому році Google запустила нову ініціативу під назвою Android Go, про яку ми вже писали.

Нагадаємо, це адаптована для бюджетних смартфонів (з об’ємом ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті 1 ГБ або менше) версія Android, яка відрізняється оптимізованими стандартними додатками – вони займають менше простору і споживають менше ресурсів. Google навіть виділила таким додаткам цілий розділ в магазині Google Play.

На цьому тижні перелік таких ось додатків з приставкою Go розширився ще одним. Мова про оптимізованої версії голосового асистента Assistant Go, який незабаром повинен отримати підтримку російської мови; додаток вже з’явилося в Google Play Store, і доступна для завантаження всім бажаючим.

Однак, і цього варто було очікувати, оптимізації торкнулися функціональність асистента, яка була урізана в порівнянні з звичайною версією. Так, під ніж потрапили нагадування, підтримка розумних домашніх пристроїв, а також розширення Actions on Google і Device Actions.

Відзначимо, що в описі Assistant Go говориться, що деякі функції Google Assistant для Android Go edition) не підтримуються в даний момент», тобто, можливо, в майбутньому їх підтримка якимось чином все ж таки буде реалізована.

В цілому приємно бачити подібні ініціативи, коли розробники намагаються догодити всім, особливо на тлі історії з уповільненням смартфонів Apple iPhone. Залишається сподіватися, що Google не закине цю ініціативу, як було з багатьма іншими проектами раніше, і в майбутньому ми побачимо масу доступних апаратів з Android Oreo (Go Edition). До речі, перші моделі повинні анонсувати з дня на день.

Джерело: Google Play Store