Компанія Google докладає зусиль до прискорення завантаження веб-сайтів. Одним з методів підвищення швидкості завантаження є зменшення розмірів файлів зображень. У 2011 році Google запропонувала новий формат зображень WebP, який зменшує розмір файлів на 10% порівняно з аналогічним зображенням у форматі JPEG. Тепер же фахівці компанії розробили новий алгоритм стиснення зображень, що отримав назву Guetzli, який забезпечує ще більший ефект стиснення.

По завіреннях компанії, новий алгоритм стиснення дозволяє знизити розмір файлів JPEG на 35% при збереженні порівнянного якості. Алгоритм Guetzli використовує методи, схожі з тими, які застосовуються в алгоритмі Zopfli. Останній стискає файли PNG і gzip без необхідності створення нових форматів файлів. Таким чином, немає необхідності впроваджувати нові стандарти.

Алгоритм Guetzli націлений на стадію дискретизації процесу стиснення зображення, коли знижується якість зображення на догоду зменшення розміру файлу. В результаті, алгоритм «забезпечує передачу кольору і візуальне маскування більш ретельним і детальним способом, ніж можливо» іншими доступними методами. Guetzli є рішенням з відкритим вихідним кодом.

Однак у Guetzli є один недолік. Робота нового алгоритму вимагає більше часу для стиснення зображення, ніж використання бібліотеки libjpeg.