Компанія Google 07.03.2018 вночі представила наступну версію операційної системи Android P і зробила доступною першу версію для розробників. Все ще невідомо, як буде в підсумку називатися система. На даний момент є кілька припущення щодо власної назви дев’ятої версії мобільної ОС Google – Android Pie, Android Pecan Pie або Android Pumpkin Pie, але в підсумку може виявитися, що остаточне назва буде іншим.

Отже, які нововведення включає перша збірка Developer Preview 1, яку Google позначає як «альфу»?

Мабуть, найбільш помітним нововведенням, яке приверне найбільшу увагу, є згадана нами раніше вбудована підтримка екранів з «оком», як у Apple iPhone X (Google називає це «підтримкою вирізу дисплея»). Недавня виставка MWC 2018 показала, що зараз подібні дисплеї користуються широкою популярністю і зрозуміло, що без підтримки всього от цього ніяк не можна. Принаймні, вона буде необхідна поки виробники смартфонів Android не перестануть успадковувати Apple, яка, за останніми чутками, може відмовитися від вирізу в екрані вже в 2019 році.

Друге помітне нововведення – оновлений інтерфейс меню швидкого доступу і шторка повідомлень з закругленими кутами. Змінився не тільки зовнішній вигляд самої шторки, але і самі повідомлення від додатків тепер виглядають по-іншому. При отриманні повідомлення від того чи іншого месенджера відображається частина бесіди. Таким чином, можна вести листування прямо з панелі повідомлення, не відкриваючи сам додаток. Аналогічним чином це зроблено на iOS, тільки в ОС Apple для виклику цієї функціональності при натисканні потрібно ще прикласти певну силу. В Android P додатки отримають функцію Smart replies, а також зможуть відображати стікери і зображення прямо в повідомленнях.


Ще одне істотне нововведення стосується роботи з камерами. В Android P допомогою відповідного API реалізована підтримка одночасної роботи з декількома камерами, що повинно спростити реалізацію таких можливостей, як портретний режим, плавне масштабування та створення тривимірних фотографій. Втім, зараз багато виробників смартфонів зі здвоєними камерами вже розробили власні програмні рішення, так що неясно, наскільки затребуваним виявиться рідний API.

Серед інших нововведень можна виділити наступні:

  • Обмеження доступу до мікрофонів, камер і всім сенсорам SensorManager для додатків, що працюють на тлі;
  • Вбудована підтримка більшої кількості форматів зображень і відео, включаючи HDR VP9 Profile 2 і HEIF (heic);
  • Підтримка Wi-Fi RTT (Round-Trip-Time), що дозволить ЗА визначати місце розташування в приміщенні з точністю до 1-2 метрів допомогою точок Wi-Fi;
  • Поліпшене автозаповнення – розширили можливості функції автозаповнення;
  • Підвищена швидкодія ART і додатків, написаних на мові Kotlin;
  • Поліпшене енергоспоживання — всі основні функції енергозбереження (Doze, Standby і Background Limits) отримали доопрацювання.
  • Повідомлення при установці додатків, що використовують старі SDK, націлені на версії Android 4.2 і нижче. Очікується, що з листопада 2018 року Android будуть компілюватися з новітніми API, а з серпня 2019 обов’язково мати 64-розрядну версію.

Встановити версію для розробників вже можна, але тільки на смартфонах Google Pixel першого і другого поколінь (образ можна завантажити на сайті Android). Так, підтримки Nexus 6P, Nexus 5X і Pixel C немає. Поки неясно, чи буде вона в наступних версіях Android P для розробників, яких буде ще чотири (в травні, дві в червні і липні).

 

Як правило, ця версія є самою ранньою і нестабільною, так що Google не рекомендує користуватися їй на повсякденній основі. Крім того, очевидно, що це ще не остаточний перелік нововведень і до моменту виходу фінальної версії нових функцій буде більше.

Джерело: The Verge і Android