Як більшості з вас добре відомо, зараз в YouTube крім звичайних відеороликів класичного формату, є відео, зняті у форматі сферичних або 360-градусних панорам, при перегляді яких ви можете дивитися не лише вперед, але і вправо, вліво, назад, вгору або вниз.

Створення цих роликів вимагає наявності досить дорогих спеціальних 360-градусних камер, тому вони поки що не отримали широкого розповсюдження. Але тепер, коли Google представила новий, «полегшений формат» 180-градусних відео панорам, ситуація повинна змінитися на краще.

Новий формат 180-градусних відео для YouTube отримав найменування VR180 і для того, щоб їх дивитися вам знадобиться шолом віртуальної реальності в стилі Cardboard або Daydream. При цьому, під час перегляду, повертаючи голову вліво і вправо, ви зможете бачити трохи більше, ніж у звичайних відео, але при цьому, те, що знаходиться позаду вас, буде вам недоступно.

На відміну від 360-градусних панорам, на планшеті або смартфоні ролики у форматі VR180 будуть виглядати як звичайне відео, але як тільки ви помістіть свій смартфон VR-шолом, ви зможете дивитися їх в режимі панорами.

Як повідомляє Google, незабаром у нас з’явиться можливість трансляції 180-градусного відео в YouTube, а такі популярні відео редактори, як Adobe Premiere Pro і йому подібні, отримають підтримку роботи з форматом VR180.

Компанії Lenovo, LG і Yi планують випустити на ринок 180-градусні камери ближче до зими і коштувати вони будуть, за словами Google, стільки ж, скільки і звичайні камери. Перший плейлист з VR180 відео від Google ви знайдете за адресою: https://www.youtube.com/playlist?list=PLU8wpH_Lfhmu_kk955BFwvV0yT0PEcenA

Джерела:

ihelpblog.pro
4tablet-pc.net