Компанія Google не приховує того факту, що підслуховує своїх користувачів, але вона це, м’яко кажучи, і не афішує. Інтернет-гігант не тільки записує розмови, але і зберігає їх на власних серверах. Причому робот «підслуховує» вас не тільки, коли смартфон включений, але і коли він просто лежить собі поруч з вами, наприклад, на робочому столі.

Навіщо це потрібно Google? У компанії пояснюють підслуховування необхідністю збору і аналізу інформації, яка згодом допоможе алгоритмом підібрати для вас рекламу відповідно інтересам. Звучить не так вже й страшно, але! По-перше, особиста інформація може потрапити в чужі руки, якщо хтось зламає ваш аккаунт. По-друге, якби у вас який-небудь конфлікт або просто непорозуміння з владою, ваші розмови компанія зобов’язана передати у відповідні органи. По-третє, відверто кажучи, «підігнана» під інтереси користувачів реклама часто зовсім не потрапляє під ці самі інтереси і тільки даремно дратує користувача. В цьому випадку збір інформації стає просто безглуздим.
Втім, до честі компанії, Google не приховує факт збору особистих даних, тому кожен може авторизуватися на своєму акаунті і почистити зібрану там інформацію.
Тут (https://myactivity.google.com/myactivity?restrict=vaa зберігаються всі дані з мікрофона вашого смартфона. Якщо тут поки що нічого немає, значить, ви ще не користувалися голосовим помічником, тобто ніколи не говорили: «ОК, Google».
А от повне досьє (https://myactivity.google.com/myactivity), яке на вас зібрав Google, грунтуючись на тому, що ви робите в інтернеті.
Серед іншого, тут є інформація, де і коли ви були (точніше, ваш телефон); все, що ви шукали в інтернеті; всі сторінки, які ви завантажували. На щастя, зручна навігація дозволяє швидко і без сліду все видалити.