Ряд європейських і американських користувачів зіткнулися з блокуванням в хмарному сервісі Google Docs. Ресурс не дає редагувати файли і видає дивне повідомлення про помилку, тим самим звинувачуючи користувача в порушенні умов співпраці.

На проблему звернула увагу Рейчел Бейл, що працює в National Geographic. У своєму твіттері вона розповіла, що не змогла відредагувати свій звіт про правопорушення у сфері дикої природи, розміщений на сервісі Google. До неї приєдналося ще кілька людей, що зіткнулися з аналогічними труднощами.

Google блокирует документы и обвиняет пользователей в нарушенияхGoogle блокує документи і звинувачує користувачів у порушеннях

Представники Google визнали, що програма помилково ідентифікувала деякі файли як контент, що порушує авторські права. Співробітники компанії вибачилися за технічний збій і пообіцяли усунути його як можна швидше.

Разом з тим, журналісти The Washington Post звернули увагу на неприємну тенденцію. Корпорація Google перевіряє вміст всіх листів в Gmail завдяки функції так званих «розумних відповідей». Аналогічна політика, очевидно, поширюється і на інші сервіси інтернет-гіганта. Вони збирають та аналізують дані про кожного користувача, запам’ятовуючи, що він шукає в інтернеті, які ролики дивиться, які сайти відвідує і як реагує на ті чи інші оголошення. Що саме завантажується в Мережу Google теж в курсі, і якщо контент порушує авторські права, містить шкідливий софт, образливе або провокаційну «зерно», доступ до файлів блокується. Такий аналіз переваг, упевнені журналісти, йде врозріз з приватністю. У разі Рейчел Бейл її документи не містили нічого з перерахованого, але мабуть алгоритм компанії з нею не згоден. Як і в ситуації з іншими потерпілими.

Джерело: The Washington Post