Приблизно годину тому стартувала щорічна конференція розробників Google I/O 2018 і пошуковий гігант відразу почав видавати на-гора різні анонси. Одне з оголошень стосується розширення функціональності поштового сервісу Gmail, веб-версія якого нещодавно отримала радикальний редизайн.

Нова функція називається Smart Compose. Вона є еволюційним відгалуженням функції Smart Reply, аналізує зміст листа за допомогою нейронної мережі. Її призначення – в буквальному сенсі писати електронні листи. Варто тільки вам почати, як система відразу ж почне передбачати, що він хоче написати, намагаючись закінчити ту або іншу пропозицію.

Функція Smart Compose буде постійно працювати у фоновому режимі і пропонувати користувачеві ті чи інші фрази, що підходять за змістом. Іншими словами, Gmail повинен сильно порозумнішати. Дана функція не тільки допоможе заощадити час при написанні електронних листів, але і зведе ймовірність допущення граматичні чи орфографічні помилки до нуля.

Наочне уявлення про роботу функції дає анімоване зображення нижче.

До речі кажучи, Smart Compose буде розуміти контекст – наприклад, в п’ятницю вона може запропонувати закінчити лист фрази на кшталт «хороших вихідних!».

Судячи з усього, поки що вона буде працювати тільки в веб-версії сервісу Gmail. Поширення відповідного оновлення вже почалося, але як зазвичай терміни доступності будуть різнитися в залежності від регіонів. Користувачі Gmail по всьому світу повинні отримати доступ до Smart Compose найближчим тижні, а через кілька місяців вона буде інтегрована в пакет G Suite. Важливо відзначити, що для Smart Compose є експериментальною функцією, так що доступ до неї можна отримати, включивши відповідну опцію в налаштуваннях. Крім того, для роботи Smart Compose потрібен новий інтерфейс.

Джерело: Google