Однією з найбільш часто запитуваних користувачами функцій Windows 10 є можливість створювати окремі вкладки в стандартному Провіднику (понад 20 тис. голосів). Після впровадження сторінок в Internet Explorer 6 допомогою спеціального розширення ще в 2005 році Microsoft довгі роки протистояла ідеї додати вкладки в Провіднику або будь-якому іншому додатку, але вже дуже скоро ситуація зміниться на діаметрально протилежну. Софтверний гігант дійсно дозволить створювати вкладки в будь-якому додатку Windows 10. Відповідна функціональність отримала назву Sets.

Одной из наиболее часто запрашиваемых пользователями функций Windows 10 является возможность создавать отдельные вкладки в стандартном Проводнике (более 20 тыс. голосов). После внедрения вкладок в Internet Explorer 6 посредством специального расширения еще в 2005 году Microsoft долгие годы противилась идее добавления вкладок в Проводнике или любом другом приложении, но уже очень скоро ситуация изменится на диаметрально противоположную. Софтверный гигант действительно позволит создавать вкладки в любом приложении для Windows 10. Соответствующая функциональность получила название Sets.  В ближайшие недели опробовать ее смогут избранные бета-тестеры программы Windows Insider. В то же время конкретных сроков доступности функциональности для всех пользователей Windows 10 разработчики пока не называют.  Отметим, что впервые об этой функциональности стало известно еще в апреле. На тот момент функция проходила под рабочим названием Tabbed Shell.  Первое время функциональность Sets будет работать только с универсальными приложениями, созданными на платформе Universal Windows Platform (UWP). Разработчики рассчитывают собрать максимальное количество отзывов и рекомендация, прежде чем внедрять какие-либо улучшения. Впрочем, с большой вероятностью можно ожидать, что в будущем Sets не будет ограничена одними только приложениями UWP, а будет поддерживать и традиционные настольные программы Win32/x86.  Суть идеи Sets полностью отражена в названии. Функциональность позволяет создавать наборы вкладок, касающиеся выполнения той или иной задачи. Работая с документом в Word, например, пользователь начинает искать результаты исследований и прочие данные по теме в сети или использовать собственные наброски из заметок. Так вот, для удобства он может объединить все используемые приложения по конкретному проекту в одном окне. Функция Sets позволяет переключаться между разными аспектами приложений, строго разделяя все по задачам.

У найближчі тижні випробувати її зможуть вибрані бета-тестери програми Windows Insider. В той же час конкретних термінів доступності функціональності для всіх користувачів Windows 10 розробники поки не називають.

Зазначимо, що вперше про цю функціональності стало відомо ще в квітні. На той момент функція проходила під робочою назвою Tabbed Shell.

Перший час функціональність Sets буде працювати тільки з універсальними програмами, створеними на платформі Universal Windows Platform (UWP). Розробники розраховують зібрати максимальну кількість відгуків і рекомендація, перш ніж впроваджувати якісь поліпшення. Втім, з великою ймовірністю можна очікувати, що в майбутньому Sets не обмежується одними лише додатками UWP, а буде підтримувати і традиційні настільні програми Win32/x86.

Суть ідеї Sets повністю відображена у назві. Функціональність дозволяє створювати набори вкладок, що стосуються виконання тієї чи іншої задачі. Працюючи з документом Word, наприклад, користувач починає шукати результати досліджень та інші дані по темі в мережі або використовувати власні начерки з нотаток. Так от, для зручності він може об’єднати всі використовувані програми по конкретному проекту в одному вікні. Функція Sets дозволяє перемикатися між різними аспектами додатків, суворо розділяючи всі завдання.

Суть идеи Sets полностью отражена в названии.Суть идеи Sets полностью отражена в названии.

У Microsoft великі плани щодо Sets, які простягаються далеко за межі настільної ОС Windows 10. За аналогією з Timeline, іншої цікавої функціональності Windows 10, яка повинна стати доступною тестувальникам вже в наступній тестовій збірці Windows 10, Sets дозволить працювати з додатками, отримуючи доступ до них з різних пристроїв. Тобто, можна буде почати роботу на одному ПК, а потім продовжити з того ж місця, де вона перервалася, на будь-якому іншому ПК або смартфоні. Наочне оцінити можливості функції Sets дозволяє офіційне відео нижче:

 

Мабуть, важче всього Microsoft буде заручитися відповідною підтримкою сторонніх розробників. Напевно перший час функціональність Sets буде обмежена офісним пакетом Office, Провідником, Блокнотом і браузером Edge.

Зовні Sets виглядає так само, як порожня вкладка Microsoft Edge. Також функція підтримує універсальний пошук.

І це прагнення Microsoft впихнути інтегрувати браузер Microsoft Edge у всі додатки для Windows 10 викликає певні питання. Тим більше, що раніше софтверний гігант вже «обпікався» з-за подібного підходу. У далекому 2001 році Міністерство юстиції США почало судовий розгляд з Microsoft через рішення останньої вбудувати Internet Explorer безпосередньо в Windows. Втім, ринок сильно змінився за цей час. До того ж, без функціональності веб-браузера цей інтерфейс вкладок позбавлений сенсу.

Повторимося, в найближчі тижні Microsoft почне тестувати функціональність Sets з обмеженим числом тестувальників. Розробники хочуть почути перші відгуки, перш ніж починати повномасштабне тестування.

Джерело: The Verge