Скандал навколо Facebook, пов’язаний з витоком даних 50 млн користувачів, продовжує набирати обертів. У мережі з’явилася інформація, яка вказує, що, до всього іншого, соцмережа ще й стежила за дзвінками і SMS користувачів Android. Принаймні, так стверджує розробник Ділан Маккей, який знайшов історію дзвінків та SMS в вивантаженому допомогою стандартного інструменту архіві дані свого облікового запису Facebook.

Дослідник виявив у вивантаженому файлі різні подробиці про своїх дзвінки й повідомлення, аж до тривалості розмови та імен абонентів. Своїми знахідками Ділан Маккей відразу ж поділився у соцмережі Twitter.

Пізніше ще кілька користувачів підтвердили цю інформацію. А редактор видання Ars Technica Шон Галлахер, перевіривши власний архів, виявив, що там дані про дзвінки і SMS за період з 2015 по 2016 рік, коли він користувався смартфонами на базі Android. Тобто, схоже, даних про користувачів iOS компанія не збирала. Принаймні, власники гаджетів Apple нічого такого в своїх архівах не знайшли.

Як зазначило видання The Verge, більшість iOS-додатків просто не мають доступу до журналу дзвінків або SMS.

У повідомленні Ars Technica представники Facebook заявили, що нічого такого в цьому немає і зібрані дані використовуються для вдосконалення системи рекомендацій. Крім того, доступ до контактів необов’язковий і при першому запуску програма запитує для цього окремий дозвіл. Тобто, користувачі самі вирішують, чи надавати ЗА доступ до своїх дзвінків і SMS, а також можуть видалити імпортовані контакти з допомогою інструмента, доступного на сайті соцмережі.

Справедливості заради відзначимо, що в більш ранніх версіях, наприклад, Android 4.1, отримуючи доступ до списку контактів, автоматично отримувала дозвіл на збір даних про дзвінки та повідомлення. Окремо запитувати дозвіл на дані про дзвінки і SMS додаток стало лише після переходу на більш нову версію Android API. У той же час додатками Android Google Play, написаним для більш ранніх версій API, не потрібно просити додатковий дозвіл.

Редактор Ars Technica Шон Галлахер уточнює, що хоч компанія і говорить про можливість видалити ці дані з допомогою вбудованого інструменту, насправді видалити можна тільки самі контакти, а не інформацію про виклики та повідомлення.

Джерело: The Verge і Ars Technica