Протягом багатьох років у соціальній мережі Facebook існував звід правил під назвою «Норми співтовариства», який визначає норми публікації контенту. Однак користувачі могли ознайомитися лише з короткою версією правил, а доступ до повної детальної версії мали лише співробітники компанії. Але тепер в соціальній мережі прийняли рішення поділитися з громадськістю більш широкої версією документа, щоб усунути можливі непорозуміння. Також цей крок повинен показати прагненні соцмережі бути більш відкритою для користувачів.

Більш детальна версія «Норм співтовариства» охоплює понад 8000 слів і зображень, які може цензурувати Facebook, з докладним обговоренням кожної категорії. Хоча не можна сказати, що багато заборон є строгими, деякі винятки все ж є. Наприклад, публікації відео, де зображуються люди, постраждалі від канібалізму, не дозволені в соцмережі. Втім, така картинка дозволена з попереджуючим екраном, якщо події відбуваються в лікарні.

«Ми видаляємо контент, який заохочує насильство або описує насолоду стражданнями чи приниженням інших людей, так як наявність на Платформі подібного контенту створює атмосферу, не розташовує людей до участі в співтоваристві. У той же час ми дозволяємо контент з зображенням насильства (за деякими винятками), якщо це допомагає підвищити обізнаність про існуючі проблеми. Ми розуміємо, що людям необхідна можливість обговорювати такі важливі питання, як порушення прав людини і тероризм. Ми також розуміємо, що рівень емоційної реакції на зображення насильства і жорстокості різний у всіх людей. З цієї причини ми додаємо до особливо важкого для сприйняття контенту попередження, щоб його не могли подивитися особи молодше 18 років, а також щоб люди уявляли собі характер вмісту, перш ніж відкривати його для перегляду.»

Також з’явилися нові деталі щодо публікацій про наркотики. За правилами, контент, де людина зізнається в тому, що вживає або продає наркотики не в медичних цілях, не дозволено на Facebook. Але з документа можна зрозуміти, які інші висловлювання на цю тему не можна.

У документі докладно викладаються випадки переслідування і залякування, наприклад, заборона на «прокляття на адресу неповнолітніх». Також забороняється контент, який виходить від зламаного джерела, «за винятком обмежених новинних випадків».

Разом з тим, ці норми не включають окремі процедури, згідно з якими уряди можуть вимагати видалення контенту, що порушує місцеве законодавство. Такі рішення приймаються лише на підставі юридичних висновків.

Крім цього, соціальна мережа Facebook дозволила подавати апеляції відносно видалення поточного запису. Раніше соцмережа дозволяла оскаржувати лише видалення акаунтів, груп та сторінок. Тепер Facebook буде частіше вказувати причину видалення контенту.

Джерело: AIN, Facebook