У соціальній мережі Twitter, для якої минулий квартал став першим прибутковим в історії, з’явилися скріншоти нової кнопки Downvote, яку в даний час тестує конкуруюча соцмережа Facebook. Ні, Downvote — це не омріяна багатьма кнопка дизлайк і не механізм ранжування коментарів, як у Reddit. У цієї кнопки інше призначення.

В социальной сети Twitter, для которой минувший квартал стал первым прибыльным в истории, появились скриншоты новой кнопки Downvote, которую в настоящее время тестирует конкурирующая соцсеть Facebook. Нет, Downvote — это не желанная многими кнопка дизлайк и не механизм ранжирования комментариев, как у Reddit. У этой кнопки другое предназначение.В социальной сети Twitter, для которой минувший квартал стал первым прибыльным в истории, появились скриншоты новой кнопки Downvote, которую в настоящее время тестирует конкурирующая соцсеть Facebook. Нет, Downvote — это не желанная многими кнопка дизлайк и не механизм ранжирования комментариев, как у Reddit. У этой кнопки другое предназначение.

У повідомленні The Verge представник Facebook розповів, що ця кнопка призначена для боротьби з різного роду сумнівними коментарями в соцмережі. Тобто, адміністрація соцмережі хоче надати користувачам інструмент для відсіювання образливих, дезинформирующих і «оффтоповых» коментарів.

Натисканням на цю кнопку користувач соцмережі може приховати той чи інший неналежний або зайвий коментар, а також повідомити про порушення команді модераторів Facebook в спеціальному спливаючому вікні. У випадку «доносу» від користувача також потрібно вказати, що конкретно не так з цим коментарем – він є образливим, що вводить в оману і просто не відноситься до теми обговорення.

«Ми не тестуємо кнопку дизлайк. Ми розглядаємо можливість впровадження функції, яка дозволить нам отримувати фідбек від користувачів з коментарів до публічних записів», – зазначив представник Facebook.

У Facebook також розповіли, що тестування проходить з обмеженим числом користувачів в США.

Буде більш масштабний тест і коли Facebook планує запустити функцію офіційно – поки про це нічого невідомо.

Минулого разу, коли в мережі почали з’являтися повідомлення про тестування кнопки дизлайк соцмережа розширила функціональність кнопки Like, додавши до «Реакції» – анімовані смайли, які з’являються при утриманні кнопки Like і дозволяють висловити потрібну емоцію.

Зараз кнопка Downvote здається дуже спрощеним і малоефективним механізмом модерації, але не можна виключати можливість того, що в майбутньому вона може зіграти одну з ключових ролей у поліпшенні обговорення різного роду питань в соцмережі. Крім того, вона також може допомогти розробникам краще зрозуміти, які теми обговорення найбільш цікаві користувачам.

Нагадаємо, на початку цього року засновник соцмережі Марк Цукерберг заявив, що виправлення Facebook — його особиста мета на 2018 рік. Незабаром після цього Цукерберг пообіцяв, що повідомлень друзів і близьких у стрічці Facebook стане більше, ніж публікацій ЗМІ та брендів.

Джерело: The Verge