Исследование: Смартфоны не подслушивают пользователей, но могут подсматривать

Існує ціла теорія змови, згідно з якою мобільні пристрої постійно хтось прослуховує – виробники, спецслужби або Facebook для контекстної реклами. Команда співробітників Бостонського Північно-Східного університету вирішила провести масштабний експеримент, щоб підтвердити або спростувати цей міф.

У своєму дослідженні, яке тривало близько року, вони використовували 10 смартфонів від різних виробників і більше 17 тис. популярних Android-додатків. Частина з них була пов’язана з Facebook, близько 9 тис. могли відправляти інформацію в соціальну мережу, а також заради чистоти експерименту мали доступ до камер і мікрофонів мобільних пристроїв. Для взаємодії з кожним додатком використовувалась автоматизована програма, після чого весь трафік ретельно аналізувався на предмет виявлення відправлених аудіоданих.

Результати показали, що жодний додаток не записує звук потай від користувачів і не відправляє аудіофайли на віддалений сервер. При цьому, дослідники не виключають, що на практиці може бути зовсім інший сценарій, оскільки програма не могла авторизуватися в додатках.

Як повідомляє ресурс Gizmodo, поведінка деяких програм під час експерименту виявилося підозрілим. Вони могли довільно запускати камеру, знімати відео і робити скріншоти. Так, наприклад, програма під назвою GoPuff, яка є офіційним мобільним клієнтом служби доставки продуктів харчування в США, вела запис відео з екрана, коли користувач заповнював свою адресу, і відправляла ці дані в аналітичну компанію Appsee.

Після звернення в техпідтримку розробники клієнта служби доставки їжі просто додали пару рядків у політику конфіденційності, хоча за правилами Google повинні були з самого початку попередити користувачів про те, які дані ними відстежуються. Ось так, намагаючись розвіяти одну теорію змови, дослідники змогли створити передумови для іншої.

Джерело:gizmodo