Останнім часом регулярно з’являються новини про вибухають і спалахуючих смартфонах, однак подібні випадки були і раніше. Якщо мова йде не про Samsung Galaxy Note 7, найчастіше причиною є дешеве неофіційне зарядний пристрій.

Наскільки велика небезпека подібних пристроїв? Загорітися може кожне соте з них, якщо вірити дослідженню організації по захисту прав споживачів Chartered Trading Standards Institute (CTSI) з Великобританії.
Дослідники купили 400 різних зарядних пристроїв нібито компанії Apple. Всі покупки були зроблені онлайн у різних продавців в різних частинах світу. З них 397 не змогли пройти базовий тест на безпеку. Також розглядалися пристрої на вторинному ринку, з них від 15% до 27% також визнані потенційно небезпечними.
Не вказується, які саме тести виконувалися. Причина їхніх проблем може бути у неякісних проводах, які здатні викликати загоряння в процесі підзарядки. Також подібні пристрої можуть призводити до більш швидкої деградації акумулятора мобільного пристрою, що теж може стати истчоником загоряння. Робиться висновок, що спроба заощадити на зарядному пристрої може дорого обійтися. При покупці пристроїв з рук рекомендується перевіряти наявність всіх роз’ємів, контактів, цілісність проводів і відсутність пошкоджень на корпусі.
Джерела:
oszone.net

blog.ithelp4you.in.ua