Приложения Mail.ru также имели расширенный доступ к данным друзей пользователей Facebook

Скандал зі збором даних користувачів соцмережі Facebook компанією Cambridge Analytica обростає все новими подробицями. У процесі більш детального вивчення ситуації з’ясувалося, що і інші додатки мали доступ до даних користувача.

У 2014 році Facebook змінила API і заборонила додатками збір даних про друзів користувачів, як це робила Cambridge Analytica. І хоча ці зміни були анонсовані в 2014 році, фактичний доступ до даних друзів користувачів програми мали аж до травня 2015 року. Цей термін був виділений на адаптацію додатків під нові умови роботи згідно з оновленими правилами. Серед інших компаній, програми яких отримали такий розширений доступ, значиться і російська Mail.ru.

За даними Facebook, Mail.ru отримала продовження терміну роботи за старими правилами на 2 тижні для двох додатків для обміну повідомленнями. Цей час було нібито необхідно для відключення функції, яка дозволяла користувачам бачити їх списки друзів і повідомлення в Facebook для людей, у яких також були додатка Mail.ru. В рамках цього розширеного періоду додатки нібито мали доступ лише до списку друзів користувачів, але не до інформації самих друзів, наприклад, переліком інтересів або залишеним позначок «Подобається». Разом з тим, задовго до впровадження зазначеного вище обмеження (і подальшого продовження термінів роботи за новими правилами) Mail.ru завантажуватиме на платформу Facebook сотні додатків, які працювали за старими правилами і могли мати доступ до інформації друзів користувачів. Деякі з цих додатків почали працювати ще в 2009 році. При цьому Facebook заявляє, що велика частина додатків Mail.ru були тестовими і залишалися закритими для загального доступу. Лише невелика кількість додатків працювало публічно. Однак Facebook не уточнює, скільки таких програм було доступне для користувачів і яка кількість користувачів могло передати інформацію про себе та друзів компанії Mail.ru.

Разом з тим, соцмережа запевняє, що після травня 2015 року програми Mail.ru не мали доступу до інформації друзів користувачів, коли компанія змінила API. Тим не менш, Facebook проводить розслідування стосовно додатків Mail.ru та інших компаній, які мали доступ до великих обсягів даних до змін політики конфіденційності. При цьому поки що не виявлено жодних ознак зловживання з боку Mail.ru.

Незважаючи на те, що доступ до даних друзів користувачів мали тисячі інших компаній, що саме додатки Mail.ru викликають занепокоєння і потребують більш детального вивчення у зв’язку із звинуваченнями Росії в маніпулюванні соціальними мережами з метою втручання у вибори президента США в 2016 році. Крім того, між главою Facebook Марком Цукербергом та засновником Mail.ru Юрієм Мільнером існують досить хороші стосунки. Хоча слід зазначити, що той залишив пост головного виконавчого директора Mail.ru у 2003 році, в 2010 році продав всі акції компанії, а в 2012 році покинув і склад ради директорів Mail.ru. Разом з тим, останнім часом все частіше з’являються відомості про зв’язок Мільнера з керівництвом Росії. Так, у листопаді 2017 року в рамках публікації так званих «Райських документів, пов’язаних з офшорними платежами, стверджувалося, що Мільнер отримав сотні мільйонів доларів російського державного фінансування, які потім використав для часткового інвестування у Facebook і Twitter за допомогою своєї інвестиційної компанії DST Global.

Американські представники законодавчої влади заявляють, що нові відомості Facebook породжують більше питань, ніж дають відповідей.

Джерело: wired