Про проект української бездротової зарядки Technovator XE, яка може заряджати декілька віддалених на відносно велику відстань пристроїв одночасно, ми знаємо вже досить давно. В останній раз ми писали про нього в кінці минулого року, коли Technovator XE виборола грант у сумі 50 000 євро за програмою ЄС. Тепер з’явився привід написати ще раз.

Technovator XE відвідала конференцію GISEC, IOTX & AI в Дубаї, де провела демонстрацію можливостей своєї бездротової зарядки. Судячи з усього, демонструвалася поліпшена версія пристрою.

Нагадаємо, що спочатку йшлося, що Technovator XE зможе передавати енергію на 4 пристрої одночасно, що знаходяться на відстані близько 5 метрів. Тепер же «5 канал» пише, що з допомогою Technovator XE можна буде заряджати до восьми гаджетів.

У Technovator XE використовується фірмова запатентована технологія. Бездротова зарядна станція Technovator XE підключається до звичайної побутової розетки і може передавати енергію по повітрю на відстань 5,2 м одночасно для восьми пристроїв. Важливо, що самі пристрої повинні бути одягнені в спеціальні чохли, в які вбудований приймач. Однією з головних особливостей системи є можливість визначати пріоритетність і швидкість заряду для кожного з пристроїв через супутнє мобільний додаток.

У Technovator XE є офіси в США і Польщі, тоді як сама команда розробників – українська. Зараз компанія готується до початку продажів пристрою і займаємося отриманням відповідних сертифікатів у ЄС, США та інших країнах. Раніше глава стартапу Лешек Савицький заявляв, що виробництво Technovator XE почнеться в Азії в 2019 році. Тобто, не варто чекати появи Technovator XE на ринку раніше 2019 року.

Джерело: 5.ua