Представляючи процесори AMD Ryzen Threadripper другого покоління тиждень тому, виробник згадав, що йому вдалося розігнати старшу 32-ядерну модель Threadripper 2990WX до частоти в 5,1 ГГц з використанням рідкого азоту. Ще тоді було зрозуміло, що це далеко не межа можливостей екстремального розгону новинки. І ось зараз редактор німецького порталу Hardwareluxx.de зробив невеличку «затравку» – він повідомив про розгоні вищезгаданої моделі до частоти 5,3 ГГц.

Само собою, при цьому використовувалася система охолодження рідким азотом. Базова частота CPU, нагадаємо, становить 3,0 ГГц.

Зазначимо, що для досягнення частоти 5,3 ГГц напруга на CPU довелося підвищити до 1,5 Ст. Енергоспоживання процесора в такому режимі перевищила 1000-ватну позначку, але навряд чи тут є чому дивуватися. Адже ми говоримо про 32-ядерному HEDT монстра. До того ж, можна згадати, що 18-ядерний Intel Core i9-7980XE в руках німецького ентузіаста Роману «Der8auer» Хартунга на частоті 5,5 ГГц і напрузі 1,45 В споживав ті ж 1000 Вт.

Строк дії угоди про нерозголошення інформації (NDA) вже закінчився, так що незабаром профільні ресурси та професійні оверклокери, які тестували нові «камені» вже досить довгий час, почнуть повноцінно ділитися своїми враженнями від самого потужного настільного процесора і оновлювати таблицю рекордів на HWBot.org.

Зазвичай, усі ці досягнення в екстремальному розгоні носять інтерес, швидше, академічний, ніж практичний, але менш цікавими від цього вони не стають.

Оновлено: Вже після написання замітки на Hardwareluxx.de вийшла велика стаття з результатами тестування процесора. Інші закордонні ресурси теж приєдналися до параду звітів за результатами тестування новинок.

джерело: itc.ua