Серед певної категорії розробників пристрої з ОС Chrome OS є досить популярним інструментом силу своєї відносної доступності. Але, як і в усьому, тут є свої нюанси. Наприклад, для реалізації можливості запуску більш звичної ОС Linux розробникам доводилося звертатися до застосування інструментів начебто Crouton. Не зовсім зручно, зате цей спосіб працює. Як би там не було, Google вирішила все спростити. В майбутньому запускати додатки Linux на пристрої під управлінням Chrome OS можна буде активувати потрібну опцію в меню налаштувань. Це стало можливим завдяки додаванню в Chrome OS спеціальній віртуальної середовища на базі Debian Stretch, останній стабільний випуск Debian версії 9.0, вийшов 17 червня 2017 року.

Важливо відзначити, що мова тут не про середовище розробки, а про можливість запускати і повноцінно працювати з додатками через графічний інтерфейс. Іншими словами, на хромбуке можна буде запустити, наприклад, редактор вихідного коду Microsoft Visual Studio Code для Linux, без необхідності застосування сторонніх інструментів. Або ж писати програми Android і там же їх тестувати. Все буде працювати, як кажуть, з коробки. Відзначимо, що підтримка середовища Android Studio з’явиться в Chrome OS до кінця року.

На жаль, поки що тільки ноутбук Pixelbook підтримує можливість запуску додатків Linux. У найближчому майбутньому й інші хромбуки повинні отримати підтримку Linux, але ні точного списку, ні термінів, поки що немає.

Щоб забезпечити підтримку графічного інтерфейсу додатків, розробникам довелося додати в Chrome OS інтеграцію з графічним сервером Wayland. Фактичне оформлення вікна запуску програми Linux буде таким же, як у випадку програм Linux або веб-додатків Chrome OS.

Більшості пересічних користувачів Linux вбудована підтримка може ніколи і не знадобитися, але це нововведення в першу чергу націлена саме на розробників. Для останніх пристрої з Chrome OS тепер мають стати ще привабливішим. Особливо для тих, хто придивляється до висококласних моделей начебто Pixelbook. У Google особливо підкреслили, що доклали чимало зусиль для оптимізації роботи віртуальної машини. Тобто, в теорії навіть менш потужні моделі хромбуков повинні без проблем справлятися з редактором коду.

Ймовірно, найближчим часом можна очікувати демонстрацію запуску додатків Windows на хромбуке через ПО Wine.

Джерело: TechCrunch