Шахрайських проектів у сфері криптовалют зараз дуже багато. Власне, саме тому Facebook, Google і Twitter вирішили заблокувати рекламу криптовалют, зараховуючи останніх до нерегульованим і спекулятивним фінансовим інструментам. Останній такий проект з розряду шахрайських орієнтований на українців. Мова про «української криптовалюте» під назвою eUAH.

Автори цієї афери, ким би вони не були, явно сильно запізнилися, оскільки за останній час інтерес до криптовалютам істотно знизився. Пік інтересу до гучного «Карбованця», якщо орієнтуватися на дані Google Trends, прийшов на грудень 2017 року, так і НБУ на початку року ясно дав зрозуміти, що вивчає можливість запровадження електронної гривні, а не власної кріптовалюти. Але це не зупинило розробників eUAH.

Шахраї видають eUAH за проект, розроблений за підтримки Держагентства з питань e-government, Нацбанку і Мін’юсту. Навіть потрудилися зробити технічну документацію (white paper), оформивши все в стилі презентацій НБУ. У ній говориться, що в 2019 році нова електронна гривня вже буде працювати у всіх сферах економіки і на неї доводитиметься до 15% усіх здійснюваних у країні платежів.

І поки профільні закордонні ресурси пишуть новини про національної української криптовалюте eUAH в Україні про цю саму криптогривне ні сном, ні духом.

У прес-службі Нацбанку відхрестилися від eUAH, зазначивши, що їх власний пілотний проект зі створення національної грошової одиниці України в цифровій формі з використанням технології Blockchain зараз знаходиться у стадії розробки і аналізу.

У Держагентстві з e-government теж не приховували здивування від такої новини. Радник глави відомства Костянтин Ярмоленко теж вважає, що творці eUAH — шахраї. За його словами, їх мета — зібрати кошти з довірливих користувачів під виглядом державного ICO і зникнути.

Аналогічної думки – що проект шахрайський – дотримується засновник KUNA Bitcoin Agency і біржі криптовалют KUNA Михайло Чобанян.

За словами Чобаняна, будь-який шахрай може зробити такий проект за десять хвилин, потім ще день витратити на запуск сайту – «І ти –«НБУ» або Federal reserve system».

Між тим, eUAH вже почав продавати криптогривневые токени у себе на сайті за допомогою майданчиків Forkdelta і Etherdelta.

Сам по собі факт існування eUAH не дивує. Це далеко не перший такий проект і напевно не останній. Нагадаємо, раніше ми вже розповідали, як засновник порностартапа Fantasy Market провів ICO мінімум на $4,4 млн і зник, а також писали про жартівливій криптовалюте Dogecoin. Інтерес викликає те, яким чином правоохоронці планують боротися з цим.

Спеціаліст НБУ Марія Іванова, яка курирує проект e-гривні в банку, джерела повідомила, що інформація про шахраїв вже передана у департамент безпеки. Але неясно, яким чином регулятор планує оперативно вирішити проблему.

Джерело: liga.net