Стало відомо, що український бот-юрист PatentBot успішно зареєстрував першу торговельну марку в Україні. Відповідна документація, яка свідчить про успішну реєстрацію, вже передана власникам, повідомляє ресурс liga.net.

Назва цієї торгової марки та її призначення невідомі, але тут важливіше сам факт успішного завершення процедури. Як повідомляється, на реєстрацію торгової марки за прискореною процедурою пішло 4,5 місяці.

Розробники вже назвали цю реєстрацію «історичною».

«Це історична подія у сфері реєстрації торгових марок. Ми довели тим, хто не вірив, автоматизація дійсно можлива», – зазначили автори проекту.

Нагадаємо, що бот-юрист PatentBot для Facebook Messenger був запущений влітку минулого року. Спочатку він працював тільки В Україні, але в грудні почав реєструвати торговельні марки в США. У найближчих планах компанії експансія на країни ЄС і Китай. Відзначимо також, що нещодавно отримав нагороду Product Hunt Golden Kitty Awards на конкурсі у США.

І якщо в майбутньому боти дійсно почнуть витісняти різні професії, то першими кануть в лету юристи. Принаймні, якщо судити по новинах про нових ботах. Буквально вчора керуючий партнер юридичної компанії «Юскутум» Артем Афян повідомив про запуск нового бота SudoBot, який спеціалізується на розлучення. Так, подія сама по собі неприємне і сумне, але і вельми непросте з юридичної точки зору. Бот покликаний максимально спростити і прискорити цей неприємний процес. Як пише Афян, бот сам визначить суд, подасть документи, а заявнику залишиться тільки дочекатися повістки на засідання. Ціна цієї послуги (разом із судовим збором – 600 грн.) – 950 грн.

«В Україні вже є послуга «Шлюб за добу», тепер буде і розлучення онлайн», – зазначив юрист.

Джерело: liga.net і Артем Афян Facebook