Співзасновник Microsoft, мільярдер і філантроп Білл Гейтс, який нещодавно скаржився на занадто низькі податки для багатих в США і недосконалість податкової реформи Трампа, днями провів свою шосту сесію AMA (Ask Me Anything) на популярному форумі Reddit. В ході досить жвавій дискусії з всюдисущими реддитовцами він ділився своїми поглядами на різні теми. Тепер вже колишній найбагатша людина (втім, в цьому рейтингу ситуація дуже часто змінюється) розповів про небезпеки криптовалют, недовіру до проекту Ілона Маска Hyperloop і можливості балотуватися в президенти США.

Розмірковуючи про криптовалютах, Гейтс заявив, що їх основна небезпека в їх анонімності, яку багато хто вважає головним достоїнством, але ми-то з вами знаємо, що це «гідність» сильно перебільшена – восени минулого року суд зобов’язав найбільшого американського обмінника криптовалют Coinbase видати податківцям клієнтів, що використовують Bitcoin. Мільярдер зазначив, що кріптовалюти є потенційно ефективним інструментом відмивання грошей або фінансування терористів.

«Вже зараз кріптовалюти використовують для того, щоб купувати наркотики — це рідкісний приклад технології, яка майже безпосередньо призводить до смерті. Мені здається, спекуляції з ICO і криптовалютами несуть ризик тим, хто хоче довгих інвестицій», – зазначив Гейтс.

Про проект високошвидкісних «вакуумних поїздів» Hyperloop ми останнім часом багато писали, що пов’язані з останніми рухами головних гравців – в майбутньому майданчик для тестування відповідних технологій може з’явитися навіть в Україні, хоч і зараз у це складно повірити.

Гейтс в цілому сумнівається в можливості реалізації концепції цього футуристичного транспорту.

«Мені здається, технології безпілотних автомобілів і електромобілів будуть тільки розвиватися, але я не впевнений, що Hyperloop має сенс. Зробити цю систему безпечною дуже важко», – зазначив він.

На думку співзасновника Microsoft, в наступні 10 років комп’ютери повинні навчитися розуміти і читати текст, а дослідники – зробити роботів, здатних правильно рухатися і підкорятися людині. І це буде наступний прорив в технологіях.

Відповідаючи на питання про те, чи не думав він стати президентом США в найближчому майбутньому, Гейтс сказав, що дуже зайнятий роботою у благодійний фонд Білла і Мелінди Гейтс, тому таких думок немає. Ще він сказав, що люди покладають надто багато на уряд, тоді як можуть об’єднуватися в невеликі групи і вирішувати різні проблеми.

Джерело: Reddit і TJ