У більшості випадків настройка і оптимізація сайту на движку WordPress складається з набору всім відомих «велосипедів» і шаблонів додається коду, які повторюються з проекту в проект. На даний момент у мене є кілька сайтів на WordPress, тому я вже давно вирішив перенести, так звану, «тонке налаштування» в плагін, про який сьогодні піде мова.

Перед тим, як писати свій плагін я, як і годиться, вирішив пошукати уже готові рішення і нічого якісної і безкоштовної не знайшов. Є, звичайно, один платний варіант під назвою clearfy. Наткнувшись на нього, я зрозумів, що саме це рішення я б використовував, але платити гроші за те, що в більшості випадків робиш за допомогою копіпаста, не захотілося. Хоча після написання свого варіанту, я уявляю, яку роботу довелося виконати команді clearfy, щоб більшу частину питань по оптимізації і налаштування зібрати в одному місці.

Моє рішення знаходиться у відкритому доступі на репозиторії WordPress – Bicycles by falbar. Спочатку функціоналу було поменше, але за час написання цієї статті я встиг його трохи розширити і зробити більш приємний дизайн.

Плагін я розділив на декілька логічних розділів: чистка коду, дублі сторінок, захист і додатково:

Поки вийшло тільки чотири розділи, але у мене вже в планах додати ще як мінімум три, тому своє рішення я буду періодично оновлювати. Тепер поговоримо про кожній вкладці окремо, і почнемо з першої – Чистка коду:

В цьому розділі плагіна можна відключити непотрібний код посилання, які генерує сам движок. У більшості випадків вони не потрібні і лише збільшують вагу сторінок і час завантаження. Переходимо до наступного – Дублі сторінок:

У попередніх статтях «блог з нуля» я приділив увагу питанню: як позбутися сторінок вкладень? Для цього був встановлений спеціальний плагін, але крім них є й інші сторінки, які не потрібні в більшості випадків: архіви дат, користувачів, пагинация в статтях, тому в плагіні я врахував і їх. Рухаємося далі – Захист:

У ньому поки всього один пункт, вирішальний важливу задачу: зміна тексту при авторизації в адміністративну частину WordPress в разі помилки.

Останній розділ – Додатково:

З двома останніми пунктами трохи довелося повозитися, але в підсумку плагін всі відключає і ставить редиректи. Так само я вирішив додати варіант, щоб при завантаженні зображень назва приводилися до нижнього регістру.

Тепер хочеться сказати, що змінилося на блозі після установки Bicycles by falbar. По-перше, у файлі functions.php залишився всього один рядок, що відповідає за відключення XML-RPC механізму движка:

І останні – довелося відмовитися від Attachment Pages Redirect плагіна, який я ставив раніше.

На закінчення цієї статті, хочеться сказати, що якщо вам сподобався написаний мною плагін, то ви можете вплинути на його розвиток. Додавайте у коментарях, що б ви хотіли побачити в наступних оновленнях.