Безліч користувачів стикається з проблемою критичної роботи жорсткого диска. У переважній більшості випадків подібна проблема виникає, якщо на вінчестері з’явилися бед блоки (збійні сектори).

Існує чимало програм, які ефективно допомагають вирішити дану проблему. Розглянемо програму HDD Regenerator, яка допоможе усунути бед блоки і робота вінчестера буде приведена у нормальний стан.

Для встановлення HDD Regenerator, її необхідно її завантажити. Розпакуйте завантажений архів і проведіть установку в звичайному режимі (програма абсолютно безкоштовна і вам не потрібно воода ніяких серійних номерів і придбань).

Запускаємо HDD Regenerator.

В цьому вікні, перейдіть на вкладку Regeneration і виберіть рядок Start Process under Windows. Саме цей режим дозволить безпосередньо в ОС провести перевірку жорсткого диска на наявність бед блоків.

У вікні потрібно в списку жорстких дисків потрібно зробити вибір вінчестера, який потрібно перевірити на наявність бед блоків (якщо в системі встановлений лише один вінчестер, у списку з’явиться лише він) і натиснути на кнопці Start Process.

У наступному вікні необхідно вибрати пункт 1, щоб програма перевіряла вінчестер на наявність бед секторів і відразу ж проводила процедуру по їх відновленню.

В останньому діалозі потрібно встановити значення, яке покаже, з якого місця на жорсткому диску необхідно починати перевірку. При встановленні значення 0, ваш вінчестер буде перевірений цілком.

Далі запуститься процес знаходження і лікування бед блоків (якщо вони піддаються відновленню). Вони відзначаються на рядку прогресу, а також в лівому нижньому кутку відображено кількість знайдених і вилікуваних секторів.

Після проведення повної перевірки, на екрані відобразиться повна статистика з картою поверхні жорсткого диска, на якій будуть відзначені безпосередні збійні ділянки.

Слід сказати, що однієї перевірки, як правило, замало. Після проведення першої перевірки, є необхідність у проведенні повторної операції по знаходженню збійних секторів. Це пов’язано з тим, що жорсткий диск може бути серйозно пошкоджений і в подальшій перевірці, кількість бед блоків може навіть збільшитися.

З цього скріншоту ми можемо бачити, що повторна перевірка виявила вже не 4, а 18 битих секторів. У цьому разі на цей вінчестер не потрібно покладати особливих надій: він може використовуватися для зберігання не надто важливої інформації (яку в разі виходу з ладу можна легко відновити з інших місць).

Також, ця програма дозволяє зробити завантажувальну флешку або диск з наявністю даної програми. Це дозволить провести запуск ще до завантаження ОС, яка може перестати запускатися, якщо файли системи розміщені на битих секторах. Для цього необхідно клацнути по вкладці Regeneration і далі, для створення завантажувального диска, виберіть create bootable CD/DVD (для створення завантажувальної флешки, потрібно клацнути по пункту Create Bootable Flash).

У вікні, виберіть пристрій (привід), за допомогою якого буде зроблено запис і натисніть «Ок».

Вставте у привід чистий CD/DVD диск, виберіть швидкість запису, натисніть на пункті Burn CD і процес запису буде запущений.

Після того, як диск буде записаний, ви можете використовувати його для завантаження розглянутої програми з-під BIOS (без завантаження ОС). Для цього, перезапустіть комп’ютер, зайдіть у налаштування BIOS та встановіть пріоритет завантаження на оптичний диск (як правило, тут, First Boot Device встановлений вінчестер).

Після запуску програми ви побачите список вінчестерів, які підключені (як бачимо, на цьому скріншоті їх встановлено 2, а не 1, як було в попередньому випадку). Виберіть той, який необхідно перевірити на наявність бед блоків.

У наступному діалоговому вікні необхідно вибрати один з варіантів сканування жорсткого диска. Для того, щоб шукати і лікувати биті сектора, виберіть пункт 2 (Normal Scan (with/without repair)).

В наступному вікні потрібно вибрати пункт 1 (Scan and Repair), який дозволяє виконати сканування вінчестера, і в разі знаходження битих секторів, їх відразу намагатися вилікувати.

Після цього, процес сканування буде запущений.

Слід зазначити, що програма може виявляти на вінчестері бед блоки із-за неякісного харчування. Це може бути у разі наявності встановлених перехідників, які підключаються від блоку живлення до вінчестера, або тоді, коли Ви використовуєте БП, який працює зі збоями.

Можна спробувати замінити блок живлення з наявністю всіх необхідних роз’ємів (використовувати без перехідників) і проблема неправильної роботи вінчестера може зникнути сама собою.