Як кажуть, все таємне рано чи пізно стає явним. Напевно багато хто ще пам’ятають скандал Bendgate в 2014 році, коли в мережі масово почали з’являтися фото та відео докази гнуться при невеликих зусиллях смартфонах iPhone 6 і 6 Plus. І ось зараз з’ясувалося, що Apple знала про цю «особливості» задовго до випуску iPhone 6 і 6 Plus на ринок. Це з’ясувалося з внутрішнього документа Apple, оприлюдненій в рамках судового слухання по одному з розглядів проти компанії, передає Motherboard.

Згідно з результатами внутрішніх тестів, відображених в цьому документі, запас міцності на згинання у iPhone 6 в 3,3 рази менше, ніж у iPhone 5s, тоді як у iPhone 6 Plus — у 7,2 рази.

В ті часи випуску спеціальних моделей джинсових штанів з глибокими кишенями для iPhone 6 Plus компанія Apple запевняла, що відсоток погнувшихся пристроїв вкрай низький і водила ЗМІ на екскурсії у свої лабораторії для демонстрації їм тестів перевірки на міцність.

І хоча Apple офіційно цього не визнала, вважається, що саме недостатня міцність конструкції смартфонів Apple на вигин в кінцевому підсумку привела до іншої проблеми під назвою Touch Disease, пов’язаної з непрацюючими сенсорними екранами. В Apple цю проблему пояснили наслідком декількох падінь апарату на жорстку поверхню исогласились ремонтувати такі пристрої за $150 кожне. У кінцевому підсумку ця щедрість призвела до колективного позову. Власне, саме по цій справі і сплив цей внутрішній документ.

Важливо відзначити, що в наступному поколінні смартфонів iPhone 6s і 6s Plus конструктори внесли відповідні поліпшення. Зокрема, Apple зробила корпус міцніше і перенесла мікросхему контролера сенсорного екрану в інше місце на платі.

Рішення з цього колективним позовом ще не винесено, але існує висока ймовірність, що в кінцевому підсумку Apple змусять визнати проблему. Тим більше, що визнавати помилки, як показує недавній скандал з уповільненням iPhone, виробник все-таки вміє.

До речі, буквально днями ми розповідали про новий колективному позові проти Apple, пов’язаному з проблемами з клавіатурами «метелик» ноутбуків MacBook і MacBook Pro.

Джерело: Motherboard