Компанія Apple без зайвого шуму вступила в організацію Open Media Alliance, куди також входять Amazon, Google, Facebook, Microsoft та інші. У числі перших зміни у складі учасників Open Media Alliance помітив ресурс CNET.

Зазначимо, що цей консорціум був створений ще в 2015 році, він займається розробкою нового, більш ефективного стандарту стиснення онлайн-відео. Розробка проходить під кодовою назвою AV1.

Мета Open Media Alliance — об’єднати індустрію навколо нового відкритого стандарту. Втім, справжня причина, як влучно зазначає The Verge, криється в небажанні учасників цього об’єднання мати справу з заплутаними ліцензійними схемами галузевої організації HEVC і платити відрахування власникам патентів на кодек H. 265, просувається в якості наступника популярного формату H. 264. До речі, до цього моменту Apple робила ставку саме на H. 265.

AV1 являє собою подальший розвиток технологій, розроблених учасниками Open Media Alliance. Сюди входять і напрацювання щодо проектів Mozilla Daala Initiative і Cisco Thor Project, і кодеки VP9 і VP10 від Google.

Провідні стриминговые відеосервіси зразок Netflix і Hulu теж є членами Open Media Alliance, обіцяючи надавати всебічно підтримку стандарту, коли він буде готовий. Тепер, коли до проекту приєдналася Apple – остання з п’ятірки найбільших технологічних компаній, AV1 має всі шанси на успіх і цілком може стати стандартом потокового відео за замовчуванням в продуктах Apple.

Джерело: The Verge