У лютому 2016 року група «1+1 медіа» запустила онлайн-систему видеодистрибуции OVVA.tv, а разом з нею і систему захисту авторських прав Sudum. Спочатку вона використовувалася тільки для захисту контенту медіагрупи, але з недавніх пір почала обслуговувати та сторонніх дистриб’юторів – Kinolife, Kinomania, Must See Movie і UFD. Про це журналістам розповіла Ганна Ткаченко, директор діджитал-напрямки і директор зі стратегії та розвитку групи «1+1 медіа».

Як повідомляється, на даний момент Sudum захищає шість зарубіжних фільмів, в тому числі нещодавно вийшов в український прокат I, Tonya / «Я, Тоня». З її допомогою за період з 2016 по 2018 року з пошукових результатів Google було вилучено понад 200 тис. нелегальних відео та понад 70 тис. посилань на контент, що порушує авторські права.

При виявленні факту порушення Sudum в автоматичному режимі відправляє скарги адміністрації сайтів, хостинг-провайдерам і реєстраторам доменних імен. Крім того, система також відстежує соцмережі, і надсилає скаргу тільки на ті групи і профілі, які безпосередньо завантажили відео, пропускаючи користувачів, просто поділилися посиланням на нелегальний контент. За словами Ткаченка, показник ефективності зачистки контенту медіагрупи в мережі склав 94%.

Зараз система захищає тільки відео, але в майбутньому планується розширення функціональності, яке дозволить з тим же успіхом використовувати алгоритми для виявлення і видалення нелегальної музики, електронних книг, комп’ютерних ігор. Крім того, розробники планують додати підтримку англійської мови на додачу до вже підтримуваним української та російської, а також поширити систему на зарубіжні ринки.

Джерело: Liga.net