Маловідома компанія Halong Mining анонсувала випуск нового обладнання для майнінг криптовалют. За запевненням виробника, модель DragonMint 16T є найефективнішим Bitcoin-майнером в світі.

DragonMint 16T

Наголошується, що новинка працює швидше і тихіше будь-яких інших подібних пристроїв. Анонс DragonMint 16T став підсумком тривали більше 12 місяців дослідних робіт та розробок у галузі технологій для майнінг. У роботі над проектом взяли участь понад 100 експертів світового рівня, включаючи розробників програмного забезпечення, проектувальників чіпів і фахівців з апаратного забезпечення. Ключовим компонентом нового продукту стали ASIC-чіпи нового покоління — DM8575 ASIC. Вони забезпечують «неймовірний» хешрейт на рівні 85 GH і володіють енергоефективністю близько 0.075 J/GH. Це краще можливостей Bitmain Antigener S9 0,098 J/GH. Згідно даних на сайті HalongMining, DragonMint працює зі швидкістю 16 TH/s при 30% швидкості кулера. Подвійні вентилятори дозволяють асику працювати при температурі навколишнього середовища 25 градусів Цельсія.

«Майнер DragonMint – це перший крок на шляху довгострокової стратегії, яка стартувала у грудні 2016 року і покликана забезпечити таку необхідну конкуренцію та інновації в області майнінгу биткоина. Основною рушійною силою проекту стало бажання досягти більшої децентралізації у сфері майнінгу на всіх рівнях і зробити sha256 знову великим», — заявляють представники Halong Mining.

В дослідження, створення прототипів і написання програмного коду було інвестовано близько $30 млн, і тепер Halong Mining починає прийом попередніх замовлень, а постачання готових майнер покупцям планується почати в березні 2018 року. У даний момент пристрій DragonMint 16T пропонується за ціною $1350, додатково за $115 можна придбати джерело живлення DragonMint 1600W PSU. Дохід з DragonMint Miner становить ~ $600 в місяць за даними cryptocompare.

«Майнер DragonMint – это первый шаг на пути долгосрочной стратегии, которая стартовала в декабре 2016 года и призвана обеспечить столь необходимую конкуренцию и инновации в области майнинга биткоина. Основной движущей силой проекта стало желание достичь большей децентрализации в сфере майнинга на всех уровнях и сделать sha256 снова великим», — заявляют представители Halong Mining. В исследования, создание прототипов и написание программного кода было инвестировано около $30 млн, и теперь Halong Mining начинает прием предварительных заказов, а поставки готовых майнеров покупателям планируется начать в марте 2018 года. В данный момент устройство DragonMint 16T предлагается по цене $1350, дополнительно за $115 можно прибрести источник питания DragonMint 1600W PSU. Доход с DragonMint Miner составляет ~ $600 в месяц по данным cryptocompare.«Майнер DragonMint – это первый шаг на пути долгосрочной стратегии, которая стартовала в декабре 2016 года и призвана обеспечить столь необходимую конкуренцию и инновации в области майнинга биткоина. Основной движущей силой проекта стало желание достичь большей децентрализации в сфере майнинга на всех уровнях и сделать sha256 снова великим», — заявляют представители Halong Mining. В исследования, создание прототипов и написание программного кода было инвестировано около $30 млн, и теперь Halong Mining начинает прием предварительных заказов, а поставки готовых майнеров покупателям планируется начать в марте 2018 года. В данный момент устройство DragonMint 16T предлагается по цене $1350, дополнительно за $115 можно прибрести источник питания DragonMint 1600W PSU. Доход с DragonMint Miner составляет ~ $600 в месяц по данным cryptocompare.

Новина про випуск нового ефективного майнера була зустрінута досить скептично деякими представниками спільноти. Скептики кажуть, що все це може бути шахрайством, і відзначають, що на сайті відсутня детальна інформація про компанії і стоять за нею осіб.

Разом з тим, існує версія, що DragonMint 16T може бути «дітищем» виробника компанії Bitmain, яка таким чином хоче ще більше зміцнити свої позиції на ринку.

Однак, як мінімум одне пов’язане з DragonMint 16T публічна особа все ж стало відомо. Ним виявився один з найбільш активних розробників Bitcoin Core BtcDrak. В інтерв’ю Bitcoin Magazine він підтвердив свою причетність до проекту, а також зробив акцент на важливості конкуренції в галузі майнінгу.

«Монополія одного виробника – це погано для биткоина. Централізація майнінг – це проблема, які б благі цілі не переслідувалися. Якщо є один центр, уряду і злочинці можуть його атакувати. Децентралізація захищає всю систему і всіх її учасників. Саме тому я хотів, щоб була конкуренція», — сказав BtcDrak.

Поява DragonMint 16T дійсно може запропонувати важливу альтернативу обладнання від Bitmain, яке останні кілька років домінувала на ринку. На сьогоднішній день близько 70% всього хешрейта в мережі виробляється саме на устаткуванні Bitmain, і більше 50% належить пулами, які так чи інакше пов’язані з китайською компанією: AntPool, BTC.com, ConnectBTC і ViaBTC.

 

Також має розвіяти сумніви скептиків заяву CEO Blockstream Адама Бека, який підтвердив, що особисто бачив майнер у роботі, що компанія справжня і специфікації відповідають заявленим. BtcDrak також додав, що Halong Mining хоче як можна більш широкої дистрибуції нових майнер, а також має намір відкрити вихідні коди апаратного та програмного забезпечення. Це повинно допомогти новим виробникам швидше зайняти своє місце в індустрії, взявши за основу дослідження, вже проведені Halong Mining.

Джерело: forklog, miningclub