Вітаю друзі. Без зайвої скромності можу сказати, що оновлений SEO плагін для wordpress All in One Seo Pack є найбільш потрібним і корисним серед всіх інших плагінів. Він дозволяє оптимізувати кожен закуток сайту зробленого на WordPress (особливо в останніх версіях). Крім усунення проблем з канонічними ДО ами, були додані ще й мегаполезние функції.

Зміст:

 • Що таке внутрішня оптимізація
 • Можливості плагіна «Інструменти SEO»
 • Установка плагіна All in One Seo Pack
 • Як налаштувати SEO плагін для wordpress
  • Загальні налаштування сайту
  • Настройка записів
  • Як створити sitemap.xml з допомогою All in One Seo Pack
  • Редагування файлів robots.txt і htaccess
 • Без грамотної внутрішньої оптимізації сайту пробитися на високі місця в пошуковій видачі по хорошим запитам шансів практично немає. Тому, перше, що нам необхідно робити – це готувати якісний контент, а другим кроком необхідно оптимізувати сторінку, на якій цей контент розміщується.

  Що таке внутрішня оптимізація

  До внутрішньої оптимізації сайту відноситься безліч елементів і кожен з них має неабияке значення. Не потрібно думати, що установка плагіна дозволить вирішити всі ваші проблеми. All in One Seo Pack впорається тільки з тією частиною, яка від нього залежить.

  Внутрішня оптимізація складається з наступних елементів:

 • Видима частина — для людей. Це контент і його оформлення. Сюди входить все оформлення, включаючи унікальні картинки, підзаголовки, розбивка по абзацах і т. д. Тут я докладно писав про те, як правильно писати оптимізовані статті.
 • Службові дані — для пошуковиків. За файлів htaccess і robots.txt Яндекс і Google вирішують – які розділи повинні потрапляти в пошук, а які ні. По метаданих title, description і keywords визначається тематика сайту в цілому і окремих його статей. За цю невидиму частину і відповідає плагін All in one seo pack.
 • Внутрішня перелінковка сторінок між собою дозволяє підказати пошуковикам, які сторінки, по яких запитах мають більше значення і, відповідно, повинні знаходитися вище у видачі. Внутрішню перелінковку допомагають зробити інші плагіни, зокрема WordPress Related Posts.
 • Про те, як правильно робити внутрішню перелінковку я напишу окремо.

  Можливості плагіна «Інструменти SEO»

  Як я вже сказав вище – цей плагін дозволяє оптимізувати все, що не бачить око простого користувача, але що вкрай важливо для правильної індексації та ранжирування ресурсу.

  All in One Seo Pack постійно розвивається, в нього додаються нові функції для seo оптимізації wordpress, деякі з них з’явилися тільки в останніх версіях. Зараз плагін вміє наступне:

 • Дозволяє заповнювати мета-теги title, description, keywords для головної сторінки і окремих записів. Це дає пошуковикам однозначну інформацію про ніші сайту і відповідно кожної окремо взятої сторінки конкретному ключовому запиту.
 • Встановлює канонічні адреси. У процесі роботи wordpress здатний створювати безліч сторінок, ідентичних один одному. Наприклад, при великому числі коментарів з’являються сторінки коментарів 1, 2 і т. д., основний контент для них однаковий. Плагін додає спеціальний тег, подсказывающий роботам, який з url’ов вважати головним і показувати в результатах пошуку.
 • Дозволяє закривати від індексації окремі розділи, такі як архіви і рубрики, що позбавляє ресурс від непотрібних дублів. Можна закрити від індексації конкретну сторінку.
 • Автоматично генерує карту сайту, з якою працюють пошукові системи Яндекс і Google — sitemape.xml. Раніше я її робив з допомогою плагіна Google XML Sitemaps, але з тих пір, як ця функція з’явилася в All in one Seo Pack, необхідність в ньому відпала.
 • Дозволяє створювати або редагувати існуючий файл Robots.txt прямо з адмінки wordpress, без входу на хостинг.
 • Аналогічним чином редагував файл .htaccess
 • Як бачите, частина можливостей просто спрощують роботу, а деякі функції замінити неможливо.

  Установка плагіна All in One Seo Pack

  Цей SEO плагін для wordpress дуже популярний і знаходиться в загальній базі всіх доповнень цього движка, що робить його встановлення дуже простий. Немає необхідності в його скачуванні до себе на комп’ютер, і подальшої заливки на хостинг, досить увійти в панель управління wordpress і знайти через пошук плагінів «all in one seo pack».

  Знаходите, встановлюєте, активуєте, на цьому все можна переходити до роботи.

  Як налаштувати SEO плагін для WordPress

  Настроювання складається з декількох елементів, і я буду показувати кожен з цих елементів окремо.

  1. Загальні налаштування

  Після встановлення плагіну All in One Seo Pack, в меню блогу з’являється закладка «інструменти SEO» зі значком у вигляді щита. Можна натиснути прямо на цю закладку, або вибрати пункт «Основні» в випадаючому списку, спливаючому при наведенні курсору.

  Відкриється кілька розділів, давайте розглянемо їх окремо.

  Блок «Основні»

  Тут поставте галочку «канонічні ДО s», щоб пошуковикам повідомлялася інформація про те, яка посилання є основною (додасться тег canonical). Також поставте галочку, що забороняє пагінацію для канонічних url’ов. Якщо її не буде, то для багатосторінкових сторінок (вибачте за тавтологію) буде створюватися кілька канонічних посилань.

  Читайте також: Як алгоритм «Мінусинськ» вплине на доходи вебмайстрів?

  І ще момент, микроразметка schema.org тут працює некоректно (дякую за підказку коментатору Єгору). Краще її відключити і зробити все вручну.

  Решту я залишив за замовчуванням, нічого не змінюючи.

  До речі, перед кожним пунктом стоїть значок зі знаком питання, при натисканні на неї відкривається підказка. У поточній версії вона на англійському, але можна скористатися перекладачем, щоб її зрозуміти.

  Блок «Налаштування головної сторінки»

  Тут прописуєте заголовок головної сторінки (title), її опис (description) і ключові слова (keywords).

  Якщо в якості головної на вашому блозі буде використовуватися статична сторінка, то потрібно буде включити використання її метаданих (title, description і keywords) у пункті «Use static front page instead».

  Блок «Налаштування ключів»

  За замовчуванням використання ключів включено і стоїть галочка – «переводити мітки в ключі». Міняти нічого не потрібно.

  Якщо у вас є бажання, то ви можете додати автоматичний переклад в ключі назв рубрик, а також автоматичну генерацію ключів. Я цього не робив, так як оптимізацію краще робити руками – так ефективніше.

  Блок «Настроювання заголовків»

  Галочка «Включити» дозволяє використовувати тег title відрізняється за змістом від заголовка, написаного для людей. Якщо його вимкнути, то title завжди буде збігатися з назвою статті.

  Також в цьому розділі варто поставити галочки навпроти пунктів про заголовках з прописної, щоб плагін автоматично міняв рядкову букву на велику, якщо ви раптом цього не зробили при написанні.

  Для кожного типу сторінок встановлюється своя індивідуальної структура title. У себе я зробив так, щоб після певного заголовка ставилося адресу блогу BiznesSystem.ru.

  Можна змінити англійський текст на російську «Формат сторінки 404» і «Формат для навігації», так як «Нічого не знайдено …» виглядає краще, ніж «Nothing found for …».

  Блок «Налаштування для довільних типів записів»

  У цьому розділі встановлюються ті типи записів, для яких буде можливо індивідуальне написання метаданих.

  «SEO для довільних типів записів» включаємо, а в наступному пункті ставимо галочки навпроти записів та сторінок (медіафайли не потрібні). Додаткові опції я не включав.

  Блок «Налаштування зовнішнього вигляду»

  У пункті «Показувати налаштування SEO для типів записів» вибираємо ті ж самі «Записи» і «Сторінки».

  Наступних два пункти включають або вимикають показ посилання на інструменти SEO у верхній частині панелі адміністратора зліва у верхньому меню – все це для швидкого доступу.

  Блок «Налаштування для вебмайстра»

  Цей блок служить для підтвердження прав володіння вашим сайтом при додаванні його інструменти для вебмайстрів від Google та ін

  Мій блог був доданий туди давно і я підтверджував права внесенням даних прямо в шаблон сайту, тому необхідності у даному розділі не було. Якщо ви ще не додавалися в ці сервіси, то відповідне поле допоможе підтвердити права.

  Блок «Налаштування сервісів Google»

  Ця частина відповідає за злиття вашого сайту з акаунтами Google+ та Google Analytics.

  Аналітику я підключав плагіном Google Analyticator, тому, що ця функція тут була для мене не актуальна, і її роботу я не перевірив, можливо, в майбутньому спробую використати і її.

  Для злиття з Google+, необхідно соц. мережі прописати адресу вашого сайту, а в це поле додати посилання на вашу сторінку Google+. Раніше така зв’язка показувала фотографію профілю в гугл плюс поруч з сайтом в пошуковій видачі, але зараз це не працює, так що користі особливої немає.

  Блок «Налаштування індексування»

  Тут ми закриваємо від індексування певні розділи сайту, захищаючи його від появи дублів. Навпаки виключаються розділів необхідно поставити галочку, після чого вони будуть укладені в тег .

  Закривати чи ні рубрики, вирішуйте самі, на своєму блозі я їх залишив, а от наступні 5 пунктів я вибрав. В результаті, у мене не індексуються архіви за день, архіви авторів, архіви міток, сторінки з результатами пошуку та сторінки з помилкою 404.

  Також, щоб уникнути випадкового появи дублів, можете закрити в noindex і nofollow сторінки з пагінація.

  Це не обов’язково, майте на увазі, що якщо у вас відкриті для індексації рубрики, то при позначці 3 і 4 пунктів з кінця залишаться відкритими тільки головні сторінки рубрик, а друга та наступні сторінки в категорії як ця http://biznessystem.ru/category/privlechenie-kandidatov-reklama/page/2/, індексуватися перестануть.

  Блок «Додаткові налаштування»

  Я залишив без змін – нічого в ньому не вибрано і не зазначено.

  Після того як ви заповните всі описані в цьому пункті поля, необхідно натиснути внизу кнопку «Оновити налаштування», щоб зміни були збережені.

  2. Настроювання сторінок і записів

  Плагін All in one Seo pack дозволяє забезпечити кожну сторінку сайту власними налаштуваннями. Ми можемо оптимізувати як нові, так і вже існуючі пости.

  Читайте також: Накрутка лайків в Инстаграме: онлайн сервіси, програми для безкоштовної і платної накрутки

  І для тих і для інших форма для введення даних розміщена в нижній частині редактора (потрібно відкрити сторінку для редагування).

  За аналогією з налаштуваннями головної ця форма має 3 поля метаданих (title, description, keywords) – їх варто заповнювати завжди.

  Наступне поле дозволяє вручну змінити канонічний адресу конкретної запису, якщо вас не влаштовує автоматичний.

  Далі можна зробити наступне:

  • Закрити сторінку від індексації – галочка noindex
  • Додати nofollow до всіх посилань в статті
  • Noodp і Noydir я не знаю для чого
  • Виключити цю сторінку з карти сайту
  • Відключити СЕО для даної сторінки

  В нормальному режимі всі перераховані прапорці повинні бути зняті.

  3. Карта сайту sitemap.xml з допомогою All in One Seo Pack

  Якщо ви до цього використовували інший плагін, що виконує ту ж функцію – вимкніть його, щоб не було конфлікту.

  До речі, карта сайту, створена плагіном All in one Seo pack не містить посилань на інші сайти, як це було у випадку з Google XML Sitemaps.

  Для створення карти кайта з допомогою All in one Seo pack, необхідно підключити додатковий модуль, неактивний за замовчуванням. Модулі підключаються в розділі плагіна з однойменною назвою.

  Натискаємо кнопку «Activate» в модулі карта сайту, після чого в списку меню плагіна з’явиться посилання XML карта сайту. У верхній частині цієї сторінки буде кнопка «Оновити карту сайту», але, перш ніж її натиснути, опустіться вниз і зробити деякі налаштування.

  Поставте галочку «Повідомляти Google» — дана функція буде сповіщати пошуковик про оновленні інформації і, можливо, дозволить прискорити індексацію нових сторінок.

  З типів записів, які розміщені в карту, виключіть «Медіа/Вкладення» — індексувати посилання на картинки вам ні до чого.

  У таксономиях залиште тільки ті розділи, які дозволили пошуковим системам індексувати. У моєму випадку це рубрики.

  Поставте посилання на карту з файлу Robots.txt – це підказка пошуковим системам.

  Використовуйте динамічну карту, для того, щоб неї автоматично потрапляли все нові статті. У цьому випадку карта буде формуватися кожен раз, коли до неї йде запит – це гарантує актуальність даних.

  Блок «Додаткові сторінки»

  Цей блок дозволяє додати ті ДО и, які сформовані не wordpress. Наприклад, на моєму блозі є лендінгем, створені в html-редакторі, і плагін сам їх знайти не може, відповідно, не може і помістити в карту.

  Вписуємо посилання, виставляємо пріоритет (я поставив 0.2), частоту оновлення, дату останньої зміни і тиснемо «Додати URL — адресу потрапить в карту.

  Блок «Виключені об’єкти»

  Ви можете виключити з карти окремі сторінки і цілі рубрики сайту. Поставте для цього галочки або внесіть через кому адреси.

  Блоки «Пріоритет» і «Частота»

  У пріоритеті встановлює рівень значущості для різних категорій сторінок. В реальності мало на що впливає. Я ставлю 1 (максимум) для головної, 0.8 для таксономій, 0.5 для записів.

  В частоті вказується періодичність, з якої оновлюються відповідні сторінки. Для пошукачів ця інформація носить лише рекомендаційний характер, і вони все одно будуть приходити на сайт за своїм графіком.

  Вкажіть приблизну періодичність, з якої оновлюються дані вашого сайту.

  Клікайте на кнопку «Оновити карту сайту і вона буде створена. Подивитися, як вона виглядає, ви зможете за посиланням http://вашсайт.ru/sitemap.xml

  4. Редагування файлів Robots.txt і htaccess

  Робота з цими файлами також є додатковою функцією плагін All in One Seo Pack і її потрібно підключити – вона називається «File Editor».

  Після підключення з’явиться однойменна закладка, і перехід по ній буде відкривати для редагування потрібні нам файли.

  Вгорі дві закладки – robots.txt і htaccess, кожна відкриває свій елемент. Всі зміни вносяться як у звичайному блокноті – у текстовому режимі. Після внесення поправок все зберігається кнопкою під редактором.

  Якщо файл Robots на вашому ресурсі до цього не було, то його потрібно створити з допомогою іншого модуля, він так і називається Robots.txt. Активуєте модуль,

  створюєте файл,

  і надалі правите його через File Editor. Код правильного файлу robots.txt для wordpress в цій статті.

  Тепер немає необхідності заходити до себе на хостинг, все, що потрібно ви можете правити прямо з панелі адміністратора.

  Сьогоднішній урок закінчено. Залишилися питання – форма коментарів вам в допомогу, постараюся відповісти на всі.