Скандинавський IT-світ підірвав краудфандинговый проект «колективного» комп’ютера Eve V, на який всього за сім днів вдалося зібрати понад $1,1 млн.
Проектом займається стартап Eve-Tech, засновником і СЕО якого є 22-річний виходець з України Костянтин Карачевцев. У 17 років він залишив Маріуполь і переїхав до Фінляндії, щоб отримати вищу освіту, а незабаром заснував власний стартап, який не тільки б’є рекорди краудфандингу, але і вже залучив партнери Intel і Microsoft.

wp-1480572238369.jpgwp-1480572238369.jpg
Eve V — це гібрид планшета і ноутбука, який свого часу намагався створити Microsoft. Володіючи компактністю мобільного пристрою, він обіцяє користувачеві продуктивність ноутбука. Планшет обладнаний тачскріном, потужною батареєю, USB-портами різних конфігурацій, а також бездротовою клавіатурою і ручкою-стилусом. Характеристики Eve V: (див. фото).
Eve V називають колективним, бо в створенні комп’ютера розробники враховували побажання понад 1000 осіб. «Це обладнання, яке IT-гіки створили для самих себе. Група дуже різних людей, що цікавляться технологіями, була залучена до розробки: композитори, кораблебудівники і дослідники», — розповів Костя фінського видання yle.
Вартість Eve V на Indiegogo стартує від $699. Спочатку на проект за допомогою краудфандінга планувалося зібрати $75000, однак бекеры з США, Німеччини, Британії, Канади, Японії і Фінляндії вже перерахували на рахунок Eve V більше мільйона доларів.
Проект також привернув увагу гігантів ринку Intel і Microsoft. До вересня поточного року Intel вклав в стартап шестизначну суму, а Microsoft став не тільки інвестором, але і партнером Eve-Tech — планшет буде працювати на його операційній системі Windows.

wp-1480572484232.jpgwp-1480572484232.jpg
Карачевцев родом з Маріуполя, ріс у родині підприємців і з юних років допомагав батькам розвивати їх бізнес протипожежного обладнання. Свій перший контракт він підписав у Китаї у віці 12 років, а в 17 поїхав в Гельсінкі вчитися в Університеті прикладних наук Хаага-Хелия. Ідея Eve V прийшла, коли він і його друзі шукали планшет, підходить під їх специфічні потреби. Не знайшовши нічого схожого, Костя вирішив створити такий самостійно.
Збірку в Китаї запустять на початку нового року, а на ринок пристрої планують поставити вже у березні 2017 року. Початковий план продажів — 50 000 планшетів, по досягненню якого команда має намір приступити до створення такого продукту в лінійці. Що цілком імовірно, враховуючи, що тільки на Indiegogo в стартап повірили більше 2000 бекерів.