PARIS: PRESENTATION OF THE ‘I-MAC’ AT THE APPLE EXHIBITION (Photo by Patrick Durand/Sygma via Getty Images)

Оригінальний iMac святкує своє 20-річчя. Презентація моноблока Apple першого покоління відбулася під час проведення спеціального заходу 6 травня 1998 року. Відео нижче дозволяє здійснити подорож у часі і згадати, як це було.

 

Перший iMac суттєво відрізнявся від існуючих тоді комп’ютерів. Він був виконаний у форм-факторі моноблока, коли дисплей і всі компоненти системи розміщені в одному корпусі. Дизайн розробив Джонатан Айв. Пристрій містив 15-дюймовий ЕПТ-монітор, тому було досить об’ємним. Конфігурація також включала процесор PowerPC G3, 32 МБ ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті і жорсткий диск ємністю 4 ГБ. Особливістю цієї системи був перехід на використання передового інтерфейсу USB замість декількох різноманітних старих портів. В результаті, з часом вся галузь також перейшла на порти USB.

iMac зіграв важливу роль у відродженні Apple. Комерційний успіх цього продукт заново вдихнув життя в компанію після низки провалів. Завдяки цьому у компанії з’явилися фінансові ресурси і чітка спрямованість подальшого розвитку. Також iMac дав поштовх розвитку кар’єри Джонатана Айва.

В подальшому, при випуску нових моделей iMac, Apple ще більше експериментувала з дизайном. Наприклад, модель iMac G4, представлена в 2002 році, нагадувала соняшник. Вона отримала 15-дюймовий LCD-дисплей і сленгове назва «Лампочка Джобса» за свій оригінальний дизайн. Пізніше були випущені моделі з більш великими 17 — і 20-дюймовими дисплеями.

У 2004 році вийшла модель iMac G5, яка отримала вже більш звичний для моноблоків дизайн з підставкою. Згодом Apple перейшла на використання 64-бітних процесорів Intel, що забезпечило приблизно 2-кратний приріст продуктивності. Також такий крок дозволив реалізувати завантаження Windows на комп’ютерах Mac.

До 2007 року iMac позиціонувався, в основному, на домашнє застосування. Але чергова зміна дизайну зробило це пристрій більш придатним для застосування в офісному середовищі. Крім більш великих 20 — і 24-дюймових дисплеїв, новий iMac в алюмінієвому корпусі також оснащувався 2-ядерними процесорами і пропонував можливість підключення бездротової миші і клавіатури.

Надалі Apple продовжувала відшліфовувати дизайн iMac, використовувала в моноблоках дисплеї з високою роздільною здатністю, збільшувала діагональ використовуваних матриць, впроваджувала передові інтерфейси і продуктивні комплектуючі, включаючи SSD, процесори Xeon і GPU професійного рівня в пристроях iMac Pro. Багато з нововведень в iMac надавали істотно вплив на всю галузь.

Джерело: Engadget